Седмична анкета
Зареждане ...
Съвет на деня
- При равни други условия на пазара побеждава онзи търговец, който има по-добра реклама и по-добър ПР от другите.
Персонализирай максимално маркетинговата си комуникация.
- При равни други условия на пазара побеждава онзи търговец, който има по-добра реклама и по-добър ПР от другите.
-
Последни публикации
Етикети
PR1 Bulgaria PR 1 Bulgaria БАПРА БДВО БНР БНТ БСП Бойко Борисов България ГЕРБ Германия ДПС ЕС Избори 2013 КАТ НАП НОЩ Нова Телевизия ПР ПР 1 България ПР1 България ПР1България Софийски университет София брифинг демокрация емиграция журналистика избори комфорт манипулации маркетинг медии оптимизъм парламент президент пропаганда протести реклама свобода символ скандал социолози тъща фискален борд
Дупката се оказа сестра на винетния стикер
Силна е корелацията* между дупките и винетките: това показват последните резултати от непредставителното асоциологическо проучване на ПР 1 България.
Според 30% от участниците винетката гарантира възможността да се натъкнете на дупки по пътя в следващите пет метра, от което следва да се направи извода, че анкетираните ясно съзнават правата корелация между винетките и дупките, понеже увеличената цена на винетния стикер увеличава и неравностите по платното за движение. Малцина респонденти са в състояние да дадат теоретично обяснение на понятието корелация, но са убедени, че парите от винетките изобщо не се използват за запълване на все по-често срещащите се дупки по пътищата.
Други 31% свързват също винетките с дупки, но в портфейла. Това пък е пример за обратна корелация, понеже оскъпената винетка вместо да намали разходите за ремонт на автомобила или времето за пътуване, просто изпразва и без това тънкия джоб на гражданите. Тук е и най-високия процент отговорили, което доказва още веднъж, че противно на разпространеното мнение, гражданите всъщност са наясно, че техните пари се изливат в нищото.
От казаното дотук следва да се заключи, че над 60% от участниците ясно съзнават корелативната зависимост между винетките и дупките, като вариацията е в това, на коя дупка се отдава предпочитание: на тази, в която ще се счупи колата им, или тази, която ще разстрои целия им личен месечен бюджет.
На фона на този брутален реализъм обаче е добре да споменем оптимистите, които са малко под една четвърт. Те смятат да компенсират гореспоменатите дупки, като участват в приватизацията на една от алтернативите на ужасяващите ни пътища: железопътния транспорт. Като се има предвид обаче че в последните години БДЖ спря влакови линии поради различни причини, включително и кражба на релси, е учудващо че такъв значим дял от хора все още смятат че от БДЖ може изобщо да се спечели нещо.
Въпреки че повечето анкетирани са прагматично ориентирани към въпроса с винетките, сред тях се срещат все още нежни и романтични души, които са избрали единствения отговор, свързан с изкуство**. Все пак, почитателите на киното са едва 10%, което не е учудващо, предвид какво в последно време минава за изкуство у нас: подобни пърформанси биха отказали и най-големия оптимист от занимания с култура.
Това проучване доказва за пореден път че богатите у нас представляват твърде малък дял от населението: едва 5% са такива, които биха могли да си позволят закупуването на камила, което пък ще им спести много винетки оттук та в близките десет години. За съжаление, останалите 95% ще трябва да се задоволят само и единствено с дупките в портфейлите и по пътищата.
________________
* Корелация: математически термин, използван и в социологията, с който се означава стохастична зависимост между две променливи величини.
** Кравата Винетка е героиня от българския филм „От нищо нещо“ с участието на Стефан Данаилов.